Miś Uszatek i Rogal Uszatek

Po niedawnej wizycie w przedszkolu przewinęły się w głowie wspomnienia z dzieciństwa. Mega wesołe, ale mające także ciemną stronę. Każdy miał jakieś przezwisko za młodziaka, moje było całkowicie naturalne – uszol. W tym pakiecie było także: batman, nietoperz, gruby, spaślak, tłuścioch itd..

Do czego zmierzam? To zjawisko jest dziś spotęgowane przez technologie, warunki i okoliczności w jakich mamy okazję żyć, każdy wie, nie trzeba wyjaśniać internetów

Hejt to dziś ogromny problem. Codziennie widzę tą skazę: social media królują i kopiują się na relacje interpersonalne. Od dorosłych “dojrzałych” ludzi po najmłodszych uczestników życia, którzy na tych starszych się często wzorują. Czy każdy potrafi ujarzmić to zjawisko tak by je kontrolować, a nie by ono kontrolowało jego? Ja potrafiłem stanąć naprzeciwko swoich demonów i spojrzeć im w oczy. Opanowałem to. Dziś się z tego śmieję i traktuję jak atut i znak rozpoznawczy . Nie wszyscy jednak są zdolni do takich rzeczy. Zdaje sobie z tego sprawę, że ta lekcja jest trudna i wymaga dużo siły, przede wszystkim mentalnej. A Wy musicie wiedzieć, że hejt to diabelski składnik nasilającej się choroby – depresji. Nie dokładajcie innym bo nie wiecie z czym ta druga osoba się zmaga w swoim wnętrzu .

Przerywajcie łańcuch nienawiści, zmieniajcie kierunek. Tylko ludzie słabi wyśmiewają, wyszydzają, obgadują. Ludzie mocni pomagają słabszym i chcą ich podnieść, ciągną w górę. Bądźcie tymi lepszymi z własnego wyboru. Nie każdy potrafi swoje wady zamienić w żart i czasem potrzebuje takiej pomocnej dłoni. Samorozwój i rośnięcie to nie dobijajanie słabszych, by samemu poczuć się lepiej – tak robią ludzie, którzy jeszcze śpią wygodnie w swoim życiowym koszmarze. Ty bądź wsparciem, zrozumieniem, słuchaczem. Tylko tak rozwijasz siebie, rozwijasz otoczenie, rośniesz. A może nawet staniesz się inspiracją dla innych?

Myślę, że warto przytoczyć też słowa Davida Gogginsa, który pisze, że psychika jest jak trening. Idąc na trening chwytasz gryf, ręce są na początku słabe i czujesz skutki żelaza. Z biegiem czasu jednak robią się odciski, które chronią dłonie. Pancerz stworzony przez organizm. Tak samo działa psychika u kogoś twardszego, dostajesz ‘po głowie’ i robisz się twardszy.

Jest tylko jedno ale. Nie każdy potrafi to wytrzymać, dlatego o tym piszę.

wnioski każdy wyciąga sam, ale jedno jest całkowicie pewne. W tym świecie wszystko rośnie według swojego rodzaju. Z ziarna kukurydzy wyrasta kukurydza. Z ziarna pomidora wyrasta pomidor. Z nasienia konia rodzi się koń. Z nasienia człowieka rodzi się człowiek. Z ziarna nienawiści wyrasta nienawiść. Z ziarna miłości wyrasta miłość. Nie da się tego zmienić bo tak został ustanowiony ten świat. Najważniejszym wnioskiem z tego przemyślenia jest to, że to co wychodzi z ust człowieka mówi więcej o nim samym, niż o Tobie. To co człowiek sieje to też i zbierać będzie. Zatem ważcie słowa uważnie, bo one wrócą do was jako obfite plony albo miłości albo nienawiści

Kochajcie!!!!