Promotor

Promowanie zdrowego stylu życia to nasza misja.

Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem. Hipokrates

Moim celem jest promowanie zdrowego stylu życia, który zapewnia energię, siłę do działania i myślenia, odporność organizmu, a także dobry wygląd i samopoczucie. Nasz organizm jest jak piec. Najpierw musisz wrzucić węgiel, a potem oczekiwać ciepła. Najpierw musisz włożyć wysiłek, a potem oczekiwać efektów. Jeżeli wrzucisz do pieca opał niskiej jakości i kaloryczności, maszyna się nie rozbuja, wytworzą się toksyny, niespalone zasoby zostaną w środku, będziesz musiał go czyścić. Analogicznie – jeśli będziesz karmił swoje ciało bezwartościowym lub wysokoprzetworzonym jedzeniem, będzie Cię zanieczyszczało od środka. A przecież powinno być Twoim paliwem do działania.

Trwała zmiana

W dzisiejszym świecie wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Ludzkość wypracowała takie czasy, że mamy praktycznie nieograniczone możliwości, dostęp do wiedzy i narzędzi – dosłownie do wszystkiego. To masa plusów, ale potrafi być również leniwą pułapką. Nie jest łatwo przefiltrować taką ilość informacji, szczególnie wychwycić te nieprawdziwe, napływające z mass mediów. Moim zadaniem, jako promotora zdrowego stylu życia, jest uświadomienie drugiemu człowiekowi na czym ten styl życia właściwie polega. Przyglądam się nie tylko dotychczasowym nawykom żywieniowym podopiecznego, ale również jego mentalności. Celem jest zmiana w świadomości, a skutkiem trwała zmiana stylu życia na zdrowy i aktywny.

EDIT: Tekst był pisany na początku roku, kiedy jeszcze Świat funkcjonował normalnie, w starym trybie. Na dzień dzisiejszy mamy nieograniczony dostęp do wiedzy i narzędzi, ale nie do klubów fitness, siłowni i sal treningowych. To jednak nie jest przeszkodą, ponieważ dobry trening możemy zrobić w domu. Wystarczy kawałek własnej podłogi i plan treningowy lub trening online. Zostawiamy ten tekst w pierwotnej wersji w nadziei, że niedługo wszystko wróci do normy.


Sport nauka i zabawa

Młodzi, radośni, pełni ambicji. To bardzo ciekawe doświadczenie rozmawiać z młodymi ludźmi. Podczas spotkań, omawiając różne tematy z dziedziny żywienia i aktywności fizycznej, widzę spore zainteresowanie w oczach dzieci i wiem, że drzemie w nich duży potencjał. Na zajęciach staram się w jak najlepszy sposób przekazać im swoją wiedzę. To dla mnie źródło inspiracji, szczególnie kiedy nadchodzi czas pytań i dyskusji.

Zdolności i energia ukryte w młodych ludziach są ogromne. Oni będą kiedyś na naszym miejscu, są naszą przyszłością. Dziś to beztroskie dzieciaki, których droga życiowa kształtowana jest z naszą pomocą. Dlatego tak ważne jest nakierować ich na właściwe tory, nauczyć życia w zdrowy i naturalny sposób, który da im moc i uwolni ten potencjał. Na drogę, która umożliwi im rozwój osobisty i zawodowy, pozwoli dbać o rodziny, które stworzą. Dziś to my dbamy o nich. Przyłóżmy się do tego. Sport, nauka i zabawa naprawdę mogą się świetnie uzupełniać.


ROGAL TEAM


Stowarzyszenie Sparta Rogal Team Pleszew pod okiem Filipa