Małe wsparcie pod sporty walki :

Absolutny i sprawdzony must have

Będac zawodnikiem MMA popełniłem wiele błędów w trakcie przygotowań do walk amatorskich oraz tych zawodowych. Myślę, że głównym z nich było pozostawanie w wadze ciężkiej, gdzie mamy wielu wielkoludów jak z baśni za siedmioma górami, za siedmioma lasami. Spokojnie mogłem robić wagę 93 i 84 gdzie wtedy ja byłbym takim wielkoludem w klatce

Niestety wtedy jeszcze brakowało konkretnej wiedzy do tego.

Błędy te obejmowały także drobniejsze szczegóły w trakcie przygotowań.

Nie miałem wtedy dostępu do wiedzy oraz książek, nie była ona tak dostępna jak dziś. Na szczęście wyciągnąłem z tych błędów wnioski.

Przygotowałem dla Was grafikę, w której pokazałem na co powinien zwrócić uwagę każdy zawodnik trenujący mma, boks, muay thay, bjj, itd. Grafika znajduje się w komentarzu.

OMEGA 3 – jeśli dużo sparujesz i chcąc nie chcąc otrzymujesz uderzenia na głowę, to warto zadbać o ten suplement. Dziś już są badania, które potwierdzają, że wpływ tych kwasów tłuszczowych na mózg ma znaczenie neuroprotekcyjne. Omega 3 wpływa na zmniejszesznie uszkodzeń mózgu.

Gdzie ją znajdziesz?

Ryby, orzechy, olej lniany lub gotowy suplement w kapsułkach.

AZOTANY – istnieją protokoły, które mówią, że wysokie spożycie azotanów kilka dni z rzędu może wpływać na poprawę zdolności wysiłkowych. Pijąc sok z buraka codziennie możesz wpłynąć na swoją wydolność – to jest udowodnione.

Warto przyjrzeć się temu aspektowi, bo jeśli trenujesz sporty walki to wiesz jak duże ma ona znaczenie. Możesz mieć siłę i technikę, ale jak opadną Ci ręce z braku tlenu to nawet serce do walki nic nie da .

Gdzie ich szukać? W naszej diecie to głownie warzywa bulwiaste oraz korzeniowe np. burak.

Nawodnienie – podstawa w każdym sporcie.

A w sportach walki w szczególności, jeśli chodzi o wydolność oraz funkcje kognitywne zawodnika i regenerację. Więcej pisać nie trzeba.

Kreatyna – udowdniono, że przyśpiesza rekonwalescencję całego organizmu. Również działa neuroprotekcyjnie na mózg. Suplementuj kreatynę 5-10 g dziennie, a odczujesz jej pozytywne rezultaty. Siła oraz wytrzymałość to także jej zaleta.

Ktoś może powiedzieć ok, ale trzyma wodę i co podczas robienia wagi już po obozie przygotwawczym?

Po prostu – wtedy ją odstaw jeśli liczy się każdy gram na wadze.

Gdzie jej szukać? Niestety aby dostarczyć 5 g kreatyny musiałbyś zjeść sporo mięsa ( w zależności od rodzaju to około kilogram ). Dlatego najlepiej zaopatrzyć się w suplement – monohydrat kreatyny.

Rhodiola Rosea – adaptogen, który pomoże rozładować napięcie, zadbać o lepszy sen oraz lepsze radznie sobie ze stresem związanym z obozem przygotowawczym, robieniem wagi itd.

Gdzie go znajdziesz? W sklepie zielarskim.

więcej o różaneczniku górskim w naszym wczesniejszym pościena fb.

Białko – zwiększone spożycie pomaga przy robieniu wagi

Coś jeszcze?

Oprócz środków wspomagających nasz organizm, najważniejszym jest tutaj gwóźdź programu, czyli niewzruszona wiara w siebie oraz nastawienie. Musisz wierzyć w siebie, bez tego nawet najlepsze i najdroższe środki i narzędzia nie zrobią pracy za Ciebie.

Jeśli wierzysz w siebie i połączysz to z dobrym planem działania wtedy odniesiesz sukces. I to stwierdzenie dotyczy w sumie wszystkiego w życiu

Twoje nastawienie natomiast determinuje Twoje działania, reakcje i emocje jakie odczuwasz względem swojego celu. Mozesz wybrać – wybierz zatem dobre nastawienie, a na pewno nie stracisz na tym wyborze.

Praca jaką masz do wykoniania to praca nas sobą.

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie i tam zachodzą wszystkie procesy. Pracuj nad opanowaniem, nad emocjami, pracuj mentalnie, nie tylko fizycznie.