Partia, którą możesz kochać lub po prostu nienawidzić.

Nie możesz jednak być dla niej obojętny ponieważ jest kluczowa i decyduje o większej ilości aspektów niż może się wydawać.

Jedno jest pewne – musisz ją robić

Niektórzy nie przykładają tak wielkiej uwagi właśnie do swoich nóg i łydek, ale nie zapominają o reszcie sylwetki. Z konsultacji jakie przeprowadzam w #rogalteam wynika, że nie lubią ich robić ponieważ są dla nich nieprzyjemne oraz nudne. Ponadto oczekują szybkich efektów i uważają, że łatwiej jest im uwidocznić ramiona i klatkę piersiową. Nie każdy rozumie jak ważny jest trening kopyt dla ogólnego zdrowia i sprawności fizycznej.

U sportowców wygląda to troszeczkę inaczej: zbyt duża masa mięśniowa tej partii może wprowadzać pewne ograniczenia. Stąd wynika blokada.

Błąd.

Dobry trening oparty na właściwej regeneracji oraz żywieniu musi podnosić ich wyniki.

Osobiście polecam komponowanie swojego treningu w taki sposób, aby żaden obszar nie pozostawał „poszkodowany”

Złota zasada na progress nóg :

Nigdy nie opuszczaj legs day

Rozwijaj je z każdej strony. Zadbaj o czworogłowy, dwójki i łydki. Nigdy nie zapominaj o pośladkach bez względu czy jesteś kobietą czy mężczyzną.

Używaj wolnych ciężarów w swoim planie i dopełniaj go ćwiczeniami izolowanymi. Odwodzenia w tył na kablach po siadach ?

Świetne połączenie, które potrafi mocniej zaangażować partię.

Bardzo często praktykowane u nas

Do najpopularniejszych ćwiczeń tego obszaru ciała należą przysiady, martwy ciąg, hip trust, glute bridge, wykroki, zakroki i dużo, dużo więcej.

Pamiętajmy jednak, aby poziom trudności konkretnego ćwiczenia dobierać zawsze do swoich aktualnych umiejętności i predyspozycji.

Nogi są naszym fundamentem. Do ich zalet należą nie tylko te sylwetkowe i wizualne.

Ich regularny trening poprawia naszą wydajność ruchową ogólnie. Rozbudowana tkanka mięśniowa tej partii to również szybsze spalanie tłuszczu i poprawa wydolności. Łatwiejsze utrzymanie deficytu kalorycznego. Dorzuć do tego zapobieganie osteoporozie i naturalny bodziec do podniesienia testosteronu w organizmie. Tak, ćwiczenia podnoszą teścia, a on powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. No i jeszcze jeden auta: proporcje w sylwetce. Robiąc nogi zanika tzw. syndrom bociana

Zalet jest oczywiście więcej. Im większa partia tym więcej materiału na post