Historia

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Pasja przerodziła się w pracę

Aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych fundamentów, który pomaga nam osiągnąć życiowy sukces i poczucie spełnienia. Wysiłek fizyczny kształtuje naszą siłę mentalną. To z kolei pomaga w tworzeniu naszych nawyków, w zarządzaniu emocjami, myślami i zachowaniem. Dzięki pokonywaniu barier w fizycznym wymiarze jesteśmy w stanie wzmocnić naszą siłę psychiczną, uodpornić ją na czynniki działające na nas z zewnątrz, a przede wszystkim wtedy, gdy sami dla siebie jesteśmy przeszkodą. Kiedy to odkryłem, aktywność fizyczna stała się dla mnie nieodłącznym elementem życia.

Będąc w szkole zdałem sobie sprawę, że wychowanie fizyczne jest nie tylko dla zabawy, ale przede wszystkim celem dbałości o ruch młodego człowieka, prawidłowy rozwój ciała, dotlenienie komórek. Dostrzegłem zależność pomiędzy wysiłkiem fizycznym, a rosnącą siłą mentalną. Zajęcia w szkole przestały wystarczać. Siłownia stała się moim drugim domem. Trening pasją. A pasja pracą. Dziś to co robię idzie prosto z serca. Możecie być pewni.

Niestety zauważyłem jeszcze jedną zależność. Wielu ludzi wraz z ukończeniem szkoły zakończyło również swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Czas, w połączeniu ze złymi nawykami, a także nieświadomością, zadziałały na niekorzyść. Różnica pomiędzy aktualnym samopoczuciem a tym z lat szkolnych jest bardzo duża. Różnica jest odczuwalna pod względem zdrowia, siły fizycznej, gibkości ciała oraz jego wyglądu, a nawet wyrazu twarzy i blasku w oczach. Oczywiście, że jest więcej obowiązków, praca, rodzina. W tym pakiecie jest również nie mam czasu, to nie dla mnie, nie dam rady, za dużo na głowie, może kiedyś się za siebie wezmę. Ale jeśli nie teraz, to kiedy?

Trener Personalny Bartosz Rogacki
Autor obrazu Łucja Janiak

Możesz nadrobić zaległości

Nie chodzi tu o ślepą pogoń za perfekcyjnym wyglądem. Chodzi o nadrobienie zaległości w kontekście zdrowia, energii, odporności oraz poprawy wyglądu swojego ciała tak, aby dobrze czuć się w swojej skórze. Ale tak naprawdę dobrze się czuć, a nie tylko powtarzać, że wszystko w porządku, a w głębi duszy mieć do siebie pretensje i wyrzuty sumienia wynikające z zaniedbania lub zapomnienia o sobie samym.

Człowiek, który lubi siebie jest po prostu szczęśliwy, silny, lepszy. To buduje jego pewność siebie, pewność działań i podejmowanych decyzji oraz zdrowych relacji międzyludzkich. Buduje siłę pomagającą radzić sobie ze stresem i obowiązkami – siłę mentalną. Dziś tak bardzo potrzebną. A jedną z najlepszych dróg, które do tego prowadzą jest aktywność fizyczna.

Zaczynamy?