50+

Sukces nie jest ani magiczny, ani tajemniczy. Sukces to naturalna konsekwencja dobrych nawyków.

Magiczna bariera

Przekraczasz wiek 50 lat. W Twoim organizmie zaczynają zachodzić różne procesy. W wielu przypadkach metabolizm zaczyna trochę zwalniać, odczuwalne są zmiany hormonalne. Zmiany zachodzą nie tylko na płaszczyźnie fizycznej, ale również w umyśle. Uświadamiasz sobie, że czasu, który upłynął nie da się odzyskać, odkupić, zatrzymać. Nagle zdajesz sobie sprawę z wielu życiowych aspektów, które siedziały Ci z tyłu głowy. Wiele rzeczy zaczyna być jaśniejszych i prostszych niż kiedykolwiek. Chcąc nie chcąc robisz w myślach krótki bilans. Przed Tobą druga połowa meczu. Masz więcej życiowego doświadczenia, więcej pokory i cierpliwości. Zastanawiasz się na ile jeszcze wystarczy Ci sił, jak długo zatrzymasz w sobie witalność.

Na naturalne procesy jakie przechodzi nasz organizm nie masz wpływu. Masz jednak wpływ na to co z tym faktem zrobisz.

Możesz pozostać w tej sytuacji i być podatnym na jej skutki poprzez zaniechanie działania.

Możesz także podjąć działanie, które sprawi, że czas będzie łaskawy bardziej i dłużej. Nawet w sytuacji, kiedy miałoby to być Twoje pierwsze spotkanie ze zdrowym stylem życia. Umiejętność zarządzania swoim czasem dojrzały człowiek ma już często opanowaną, dlatego tu nie powinno być problemu. Jest też bardziej świadomy swoich wyborów i tego jak one wpływają na jakość jego życia, więc nie ma też miejsca na wymówki. Organizm po 50 roku życia będzie Ci wdzięczny za każdy właściwy wybór. Pamiętaj także, że złych nie wybacza. Trafnym wyborem jest zdrowy styl życia, który pozwoli utrzymać dobrą formę o wiele dłużej niż u biernych rówieśników mających na to proste rozwiązanie zawsze jakieś larum.

Życiowe przyjemności i równowaga

Zdrowy styl życia pozwoli Ci zachować dobrą kondycję fizyczną, czego skutkiem jest zwiększony apetyt na życie. Przeświadczenie, że po pięćdziesiątce człowiek zaczyna się starzeć jest pierwszym krokiem do spadku dobrego samopoczucia i pewności siebie. Tą myśl warto przekształcić w motor napędowy do działania. Czas może dla Ciebie zwolnić, jeśli mu na to pozwolisz. Ceną tego procesu jest podjęcie działania i wysiłek, jaki musisz włożyć w to by utrzymać się w dobrej kondycji. Tym wysiłkiem jest zmiana nawyków, żadna magia. To pozwoli Ci na kontynuację spełniania marzeń, które były odkładane na później. Praca, pasje, podróże, spotkania ze znajomymi, czas spędzony z bliskimi czy chociażby łatwość przy wnoszeniu zakupów do domu i załatwiania swoich spraw. Prowadząc zdrowy styl życia będziesz mieć wiele sił na wszystkie te czynności, z nawiązką. Zadbaj o swoje posiłki i aktywność fizyczną. Czerp z życia garściami, bo jest piękne.